Humoristický měsíčník Sorry se 1. dubna 2015 s definitivní platností vrací do rodiny tištěných periodik. Titul, který v roce 1992 vznikl kolem skupiny kreslířů a humoristů, se po více než roční pauze, kdy vycházel pouze v internetové podobě, znovu objeví na prodejních pultech novinových stánků.

Nebylo by to ale Sorry, aby opět nešlo tak trochu proti proudu. „Tvůrci magazínu přišli s určitým nápadem, a přestože já, jakožto vydavatel, jsem měl určité námitky, tak nakonec si ten svůj nápad prosadili,“ říká Aleš Zavoral, majitel vydavatelství A11, které stojí za obnovením tištěného Sorry.

A co vlastně tvůrci Sorry nachystali svým čtenářům za překvapení? „Spousta lidí si dlouho myslela, že si z nich děláme srandu, když jsme oznámili, že Sorry bude opět tištěné. Tím spíš, že vydání prvního čísla vyšlo zrovna  na prvního dubna, tedy na Apríla. No a tak vznikl nápad, že je o toho Apríla neošidíme,“ vysvětluje jeden z dvojice šéfredaktorů Vářka.

Celý sorrácký aprílový žertík spočívá v tom, že tvůrci naproti všem zvyklostem dali titulku na úplně poslední stránku magazínu. „Jak by řekl Jirka Paroubek, kdo tohle má, který časopis má titulku vzadu? Sorry šlo vždy proti proudu, tak proč ne třeba takhle. A navíc jsme cítili určitou povinnost propojit původní Sorry s tím novým. Proto na titulu je vtip, s kterým jsme téměř přesně před 23 lety začínali. A pokud by se někdy v budoucnu stalo, že Sorry opět na čas zmizí z prodejních pultů a pak se znovu vrátí, znovu zahájíme kresbou kreslíře Reisera. Musíme však všechny prodejce uklidnit, že další čísla už budou v klasickém formátu,“ prozradil Vářka.